Naši inštruktori

“Milujeme zimu! Miluj ju aj ty!
Naučíme ťa ako!”

Od základov po zdokonalenie techniky

Juraj Kozák

Inštruktor lyžovania 3. stupňa
Inštruktor snowboardingu 1. stupňa

Ahojte, volám sa Juraj a lyžujem odkedy si pamätám.
Začiatky boli o zábave a radosti zo snehu, postupne som prešiel k pretekaniu až som sa pomaly dostal k učeniu, keď som v roku 2014 úspešne absolvoval kurz a stal sa inštruktorom. Vtedy sa to celé začalo a práca snov sa stala realitou a neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Od tej doby som spravil už veeeeeeľa oblúkov, absolvoval ďalšie kurzy a stále sa snažím vzdelávať a posúvať ďalej.

Rád trávim čas na horách a v prírode, aj keď tam sneh zrovna nie je, no cez leto ma nájdete učiť a zbierať skúsenosti v Austrálii. Na Slovensku sa snažím zase predať to čo viem ďalej, ako lektor Slovenskej lyžiarskej asociácie.
Naplno si užívam každý jeden deň na kopci, či už ide o jazdenie na zjazdovke, freeride, alebo učenie začiatočníkov a detí.

Verím a som presvedčený o tom, že sa spolu toho veľa naučíme, objavíme zaujímavé a nové miesta v Jasnej a lekciu si poriadne užijeme!

Teším sa na teba!

Martina Kozáková

Inštruktor lyžovania 3. stupňa
Inštruktor snowboardingu 1. stupňa

Ahoj! Volám sa Martina a lyžovanie je súčasťou môjho života tak nejak odkedy sa pamätám.
Začalo to ako vyplnenie voľného času, pokračovalo medzi bránami a aj keď som sa rozhodla s pretekaním skončiť, nechcela som sa lyžovania vzdať. V roku 2013 som si tak urobila kurz inštruktora lyžovania I. stupňa a nevedela som, že to v tak veľkej miere ovplyvní moju budúcnosť. Už po prvej sezóne som si uvedomila, že to je oveľa viac ako len šanca privyrobiť si tým čo ma baví. S každou lekciou som sa naučila niečo nové aj ja a chcela som to predávať ďalej, až mi prestala jedna sezóna za rok stačiť a rozhodla som sa v lete 2016 odletieť do Austrálie a učiť lyžovať aj tam. Doteraz ma vymieňať leto za zimu neomrzelo. Postupne ako som dosiahla plné vzdelanie som sa začala zapájať do prác lektorského zboru Slovenskej lyžiarskej asociácie a posúvať svoje skúsenosti budúcim inštruktorom.

Užívam si tam von na snehu každý jeden moment a to isté chcem ukázať aj vám. Nezáleží či vašim cieľom je naučiť sa zastaviť, posunúť sa o level vyššie alebo získať stratené sebavedomie. Ja urobím všetko preto, aby ste odchádzali s nezabudnuteľným pocitom a nedočkavosťou vrátiť sa opäť na lyže.

Neviem sa dočkať kedy spolu vyrazíme na svah!

 

Tereza Maťková

Inštruktor lyžovania 1. stupňa

Ahoj, volám sa Tereza.
Okolo lyžovania sa motám od troch rokov. Začiatky boli o vybití nadbytočnej energie, ale dnes je to o láske k horám, dobitých baterkách a dňoch plných dobrodružstva.

Začínala som pretekaním v bránach, neskôr trénovaním detí v lyžiarskom klube, vyskúšala si jazdenie vo voľnom teréne a momentálne učím ako inštruktor. Absolvovala som kurz inštruktora 1. stupňa od Snowlinu, vďaka ktorému môžem učiť ľudí z celého sveta. Učím  po slovensky, anglicky a dorozumieme sa aj po poľsky.

Jasná je strediskom kde som vyrástla a brázdila svahy od malička. Ukážem ti naše kopce, zjazdovky a nové zaujímavé miesta za akéhokoľvek počasia. Dúfam, že sa toho nie len veľa naučíš ale lekciu si spolu aj poriadne užijeme. Teším sa na teba :)

Rezervujte si lekcie a svojho inštruktora vopred

Nechajte sa viesť tímom skvelých inštruktorov, ktorí premenia a posunú váš zážitok z lyžovania a snowbordovania do úplne nových dimenzií.

Prečo rezervovať vopred?

  • získate výhodnejšiu cenu
  • vyberiete si termín a čas lekcie
  • dohodnete si konkrétného inštruktora