Naši inštruktori

“Milujeme zimu! Miluj ju aj ty!
Naučíme ťa ako!”

Od základov po zdokonalenie techniky

Juraj Kozák

Inštruktor lyžovania 3. stupňa
Inštruktor snowboardingu 1. stupňa

Ahojte, volám sa Juraj a lyžujem odkedy si pamätám.
Začiatky boli o zábave a radosti zo snehu, postupne som prešiel k pretekaniu až som sa pomaly dostal k učeniu, keď som v roku 2014 úspešne absolvoval kurz a stal sa inštruktorom. Vtedy sa to celé začalo a práca snov sa stala realitou a neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Od tej doby som spravil už veeeeeeľa oblúkov, absolvoval ďalšie kurzy a stále sa snažím vzdelávať a posúvať ďalej.

Rád trávim čas na horách a v prírode, aj keď tam sneh zrovna nie je, no cez leto ma nájdete učiť a zbierať skúsenosti v Austrálii. Na Slovensku sa snažím zase predať to čo viem ďalej, ako lektor Slovenskej lyžiarskej asociácie.
Naplno si užívam každý jeden deň na kopci, či už ide o jazdenie na zjazdovke, freeride, alebo učenie začiatočníkov a detí.

Verím a som presvedčený o tom, že sa spolu toho veľa naučíme, objavíme zaujímavé a nové miesta v Jasnej a lekciu si poriadne užijeme!

Teším sa na teba!

Martina Kozáková

Inštruktor lyžovania 3. stupňa
Inštruktor snowboardingu 1. stupňa

Ahoj!

Volám sa Martina a lyžovanie je súčasťou môjho života tak nejak od vždy. Začalo to ako vyplnenie voľného času, pokračovalo medzi bránami a aj keď som sa rozhodla s pretekaním skončiť, nechcela som sa lyžovania vzdať. V roku 2013 som si tak urobila kurz inštruktora lyžovania I. stupňa a nevedela som, že to v tak veľkej miere ovplyvní moju budúcnosť. Už po prvej sezóne som si uvedomila, že to je oveľa viac ako len šanca privyrobiť si tým čo ma baví. S každou lekciou som sa naučila niečo nové aj ja a chcela som to predávať ďalej, až mi prestala jedna sezóna za rok stačiť a rozhodla som sa v lete 2016 odletieť do Austrálie a učiť lyžovať aj tam. Doteraz ma vymieňať leto za zimu neomrzelo. Postupne ako som dosiahla plné vzdelanie som sa začala zapájať do prác lektorského zboru Slovenskej lyžiarskej asociácie a posúvať svoje skúsenosti budúcim inštruktorom.

Užívam si tam von na snehu každý jeden moment a to isté chcem ukázať aj vám. Nezáleží či vašim cieľom je naučiť sa zastaviť, posunúť sa o level vyššie alebo získať stratené sebavedomie. Ja urobím všetko preto, aby ste odchádzali s nezabudnuteľným pocitom a nedočkavosťou vrátiť sa opäť na lyže.

Neviem sa dočkať kedy spolu vyrazíme na svah!

Lenka Kováčiková

Inštruktor lyžovania I. stupňa

Ahojte!

Volám sa Lenka a lyžujem od mojích 3 rokov. Odvtedy je pre mňa lyžovanie neodlúčiteľnou súčasťou môjho života. Keď som mala 7 rokov začala som sa mu venovať na vyššej úrovni a nejaký ten rôčik som si pojazdila medzi bránami. Absolvovala som veľa pretekov u nás, či v zahraničí, zlyžovala pár kopcov, spoznala som mnoho úžasných ľudí a získala nové skúsenosti do života. Podarilo sa mi to dotiahnuť až do žiackej reprezentácie, no teraz je čas posunúť sa ďalej a tak som minulý rok ukončila pretekanie. Keďže som sa lyžovania nechcela vzdať,  rozhodla som sa venovať môj čas na snehu Vám. Milujem prácu s ľuďmi a som taký malý ukecaný škriatok. Tento rok som absolvovala kurz inštruktora lyžovania 1. stupňa v SLA a už teraz sa teším ako svoje znalosti a skúsenosti odovzdám Vám. 

Svoj voľný čas venujem okrem lyžovania spevu , hudbe a divadlu. Takže ak by sa Vám náhodou niekedy zdalo ,že ten malý človiečik čo ste ho videli pred chvíľou lyžovať si spieval , vôbec to nemusí byť zdanie. 

Na kopci si užívam každý jeden oblúčik a dúfam ,že si ich zajazdíme a užijeme spolu čo najviac . Verím ,že sa toho spolu veľa naučíme, zažijeme kopec srandy a  nezabudnuteľných momentov na snehu !

Už teraz sa na Vás teším 🙂  

Tomáš Lizúch

Inštruktor lyžovania 1. stupňa

Ahoj! Moje meno je Tomáš. Lyže som si obul prvý krát keď som mal 6 rokov.
S rodinou sme chodili lyžovať pomerne často, kde sa postupne budoval môj vzťah k tomuto krásnemu športu. Časom mi už ale pluhový oblúk nestačil, až som si jedného dňa povedal, že aj ja chcem lyžovať tak ako pretekári, ktorí často lyžovali vedľa mňa na zjazdovke. Veľa informácii ohľadom techniky lyžovania som získal z inštruktážnych videí na internete, a veľa vecí som sa naučil jednoducho tak, že som si na svahu vyhliadol niekoho koho štýl lyžovania sa mi páčil, spustil som sa za ním a snažil som sa kopírovať jeho pohyby.

Posledné roky trávim na svahu každý jeden voľný deň, za každého počasia, až som si začiatkom roku 2019 povedal, že je čas to posunúť na ďalší level, a tak som sa prihlásil na kurz inštruktora lyžovania I. stupňa, ktorý som úspešne absolvoval.

A dnes už len horím nedočkavosťou, kedy vyrazíme spolu na svah, naučíme sa fúru nových vecí a spoločne zažijeme dobrodružstvo, na ktoré budeš ešte dlho spomínať.

Kristián Roth

Inštruktor lyžovania 1. stupňa

Ahojte!

Volám sa Kristián a lyžujem odmalička. Nikdy som síce nejazdil v bránkach, ale lyžovanie úplne zbožňujem. Mám veľmi rád adrenalín, takže mi s postupom času okrem jazdenia na zjazdovke učaroval aj freeskiing. Sem-tam ma teda stretne aj niekde v žľabe, prípadne snowparku. 

V sezóne 2014/15 som úspešne absolvoval kurz inštruktora lyžovania 1. stupňa v SLA, odvtedy učím každú zimu a môžem si povedať, že zarábam tým, čo ma naozaj baví. 

Teším sa na Vašu návštevu, a budem robiť všetko pre to, aby ste si lekciu spolu so mnou užili, naučili sa niečo nové a mali z lyžovania minimálne rovnakú radosť ako mám ja!

Vidíme sa v Jasnej!

Lenka Baranová

Inštruktor lyžovania 1. stupňa

Lyžovanie som najskôr nemala vôbec rada, no to sa zmenilo keď sa mi začala venovať krstná, ktorá je tiež inštruktorka lyžovania a veľmi dobre vedela ako treba deti občas povzbudiť, napríklad aj horúcou čokoládou alebo cukríkom ukrytým vo vrecku. 

Dnes je to moja vášeň a urobím všetko pre to, aby sa stala aj tou tvojou. 

Pamätám si svoje mrzuté začiatky, pamätám si kurz plný tréningov a prednášok so skvelými ľuďmi; pamätám si nádherné prázdne rakúske zjazdovky.

Kto vie, možno si jedného dňa tiež povieš, že privyrábať si inštruktorom nie je vôbec zlý nápad. Možno absolvuješ podobnú ‘lyžiarsku cestu’ ako ja. 

Tak si objednaj lekciu, zdokonalíme tvoje schopnosti alebo začneme od základov, no každopádne ťa pre lyže nadchnem už od začiatku!

Tereza Maťková

Inštruktor lyžovania 1. stupňa

Ahoj, volám sa Tereza.
Okolo lyžovania sa motám od troch rokov. Začiatky boli o vybití nadbytočnej energie, ale dnes je to o láske k horám, dobitých baterkách a dňoch plných dobrodružstva.

Začínala som pretekaním v bránach, neskôr trénovaním detí v lyžiarskom klube, vyskúšala si jazdenie vo voľnom teréne a momentálne učím ako inštruktor. Absolvovala som kurz inštruktora 1. stupňa od Snowlinu, vďaka ktorému môžem učiť ľudí z celého sveta. Učím  po slovensky, anglicky a dorozumieme sa aj po poľsky.

Jasná je strediskom kde som vyrástla a brázdila svahy od malička. Ukážem ti naše kopce, zjazdovky a nové zaujímavé miesta za akéhokoľvek počasia. Dúfam, že sa toho nie len veľa naučíš ale lekciu si spolu aj poriadne užijeme. Teším sa na teba 🙂

Vladimíra Goňová

Inštruktor lyžovania 1. stupňa

Ahojte, moje meno je Vladimíra.

K bielym svahom som inklinovala ako každý správny Lipták už od malička. Krátky či dlhý oblúk, paralel či prívrat.

Pôsobím ako inštruktor a tréner v lyžiarskom klube, kde sa snažím odovzdávať všetky svoje skúsenosti, rady a postrehy, ktoré som si sama mala možnosť odskúšať ako aktívny pretekár.

Vždy sa snažím robiť veci zodpovedne, s vášňou, zanietením a úsmevom na perách.

Tak príď sa o tom presvedčiť. Neoľutuješ!

Casper Monshouwer

Inštruktor lyžovania 3. stupňa
Inštruktor snowboardingu 2. stupňa

Volám sa Casper Monshouwer a pochádzam z Holandska! Moji rodičia ma zobrali lyžovať, keď som mal 2 roky a odvtedy lyžujem. V Holandsku nemáme žiadne horské oblasti, ale to, čo máme, sú suché svahy. Tu som sa naučil a trénoval ako pretekár. Dokonca som vyhral aj Majstrovstvá Holandska.

Môj inštruktorský život začal naozaj skoro, v štrnástich, vďaka suchému svahu, kde som vyrastal. Tu sa moja vášeň pre lyžovanie vyvinula do záľuby v učenie. V 17 rokoch som začal svoju cestu za inštruktorským vzdelaním v Rakúsku. Teraz trénujem na získanie najvyššej rakúskej lyžiarskej kvalifikácie (Staatlich geprüfter Skilehrer), ktorú dúfam v túto sezónu dosiahnem.

Učil som 11 rokov v Holandsku, Rakúsku a Austrálii a plánujem v tom ešte niekoľko ďalších rokov pokračovať!

Rád naučím kohokoľvek na akejkoľvek úrovni. Nezáleží na tom, či s lyžovaním iba začína alebo ho láka jazda v prašane!

Rezervujte si lekcie a svojho inštruktora vopred

Nechajte sa viesť tímom skvelých inštruktorov, ktorí premenia a posunú váš zážitok z lyžovania a snowbordovania do úplne nových dimenzií.

Prečo rezervovať vopred?

  • získate výhodnejšiu cenu
  • vyberiete si termín a čas lekcie
  • dohodnete si konkrétného inštruktora